Nuotekų tvarkymo įrenginių diegimas

AB „Vilkyškių pieninė“, siekdama taupyti gamtinius vandens resursus ir mažinti į aplinką patenkančių teršalų (BDS7, azoto, fosforo ir kitų) kiekius, įgyvendino projektą „AB „Vilkyškių pieninė“ nuotekų tvarkymo įrenginių diegimas“ (toliau – projektas). Įrenginio (RO polisherio) įsigijimui skirtas finansavimas iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programos. Projekto vertė – 294.990,00 Eur be PVM, iš jų Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programos lėšos – 150.007,59 Eur. Projektas įgyvendinamas nuo 2021-09-08 iki 2023-07-26.

RO polisheris yra tvarus sprendimas siekiant sumažinti geriamo vandens sunaudojimą gamyboje, bei sumažinti nuotekų kiekį. Išrūgų frakcionavimo procese liekantis vanduo (RO permeatas) yra nepakankamos kokybės kad būtų galima naudoti kituose technologinių procesų etapuose. Pritaikant RO polisherio įrangą, atbulinės osmozės būdu, siurbliais sukeliant slėgį per specialias filtravimo membranas RO permeatas yra filtruojamas ir sukoncentruojamos likutinės sausos medžiagos, kurios gražinamos atgal į RO koncentravimo liniją. Išvalytas permeatas (vanduo) praleidžiamas per UV sistemą ir sukaupiamas talpoje. Šis vanduo yra tinkamas naudoti įvairuose išrūgų perdirbimo technologiniuose žingsniuose.

Pradėjus veikti RO polisheriui, taupomas įmonės sūrių gamybos įrenginių plovimui naudojamas gamtinis resursas – iš gręžinio išgaunamas vanduo ir 30 % sumažėja įmonės nuotekų apimtys, ko pasekoje, esamiems valymo įrenginiams išvalius nuotekas, gaunamas aplinkosauginis efektas – apie 30 % sumažintas į aplinką išleidžiamų teršalų kiekis. Įdiegus įrenginį per metus išskirtų teršalų (BDS7, bendro azoto ir bendro fosforo) kiekis bus sumažintas 1,7 t.

Po įrenginio eksploatavimo pradžios bus vykdoma aplinkos apsaugos efekto stebėsena, t. y. stebima ar tarša yra sumažinama tiek, kiek numatyta.

Kaip apskaičiavome?

Iš viso buvo sukurti šeši vaizdai, kuriuose – simboliški objektai iš cukraus: sužadėtuvių žiedas, lūpų dažai, akiniai nuo saulės, krepšinio kamuolys, klasikinė gitara ir dviratis. Kiekvienas jų atspindi skirtingą kiekį nesuvalgytų cukrų vartojant po vieną VILKYŠKIŲ Less Sugar gaminį per dieną per tam tikrą laikotarpį, kai lyginame su panašių sūrelių ar jogurtų cukrų vidurkiu Lietuvoje.

Produktų cukrų kiekiai paskaičiuoti, remiantis Nielsen tyrimų 2021m duomenimis.

Vienas VILKYŠKIŲ Less Sugar sūrelis vidutiniškai turi apie 4,23 g mažiau cukrų lyginant su panašių sūrelių cukrų vidurkiu Lietuvoje. Todėl, pavyzdžiui, apskaičiuojant per penkias dienas nesuvartotų cukrų kiekį gramais, kai valgomi Less Sugar sūreliai, dauginame dienų skaičių iš apskaičiuoto vidutinio nesuvartotų cukrų kiekio. Padauginus gauname apie 21,13 g nesuvalgytų cukrų per penkias dienas lyginant su panašių sūrelių cukrų vidurkiu Lietuvoje. Suapvalinus gauname apie 21 g. Tuomet kūrybiškai lyginant gauname, jog šis apskaičiuotas nesuvalgytų cukrų kiekis panašu į standartinių lūpų dažų tūbelės svorį.

Vienas VILKYŠKIŲ Less Sugar jogurtas vidutiniškai turi apie 8,87 g mažiau cukrų lyginant su panašių jogurtų cukrų vidurkiu Lietuvoje. Todėl, pavyzdžiui, apskaičiuojant per savaitę nesuvartotų cukrų kiekį gramais, kai valgomi Less Sugar jogurtai, dauginame dienų skaičių iš apskaičiuoto vidutinio nesuvartotų cukrų kiekio. Padauginus gauname apie 62,06 g nesuvalgytų cukrų per septynias dienas lyginant su panašių jogurtų cukrų vidurkiu Lietuvoje. Suapvalinus gauname apie 62 g. Tuomet kūrybiškai lyginant gauname, jog šis apskaičiuotas nesuvalgytų cukrų kiekis panašu į standartinių akinių nuo saulės svorį. Skaičiavimuose laikome, jog vienas mėnuo turi 30 dienų, o vieneri metai – 365 dienas.

SIŲSTI CV

Pridėti savo CV

SIŲSTI CV
Sutinku su Privatumo politika


facebook link instagram link Linkedin EN