AB Kelmės pieninė Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos parama Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos pagrindu ir nuosavomis lėšomis įgyvendino projektą „Įmonės gamybinės veiklos konkurencingumo didinimas“. Jo rezultatas – pastatyta moderniausia Šiaurės Europoje pieno ir išrūgų perdirbimo gamykla su visiškai automatizuotu apdorojimo procesu, Tauragės regione išauginusi naujų darbo vietų skaičių. Tai lėmė, kad šiandien grupė gali tvariai išnaudoti gamybos išteklius, o vartotojams visame pasaulyje pasiūlyti aukščiausios kokybės sausus pieno ir išrūgų produktus.
„Vilvi group“ investicijos į šį projektą siekė apie 30 mln. eurų. Projektas startavo 2016 m., 2017 m. pabaigoje jau pradėta sausų pieno produktų gamyba. Galutinai sausų pieno ir išrūgų produktų džiovyklos projektas užbaigtas 2020 m.
„Šis projektas inicijuotas siekiant maksimaliai panaudoti „Vilvi Group“ įmonių grupės gamyklose gamybos procesų metu susidarančius išrūgų produktus, – aiškina įmonių grupės generalinis direktorius Gintaras Bertašius. – Naujoje gamykloje baltymai ir angliavandeniai išdžiovinami iki miltelių pavidalo. Taip išgaunami du esminiai aukščiausius standartus atitinkantys produktai – baltymų koncentratas (angl. Whey Protein Concentrate 80), iš angliavandenių – permeatas. Gamykloje įdiegta moderni technologija leidžia gaminti ir išrūgų miltus bei lieso pieno miltelius.“
Baltymų koncentratas skirtas papildų gamybai sportui, naudojamas papildyti maisto produktus baltymais ir papildų gamybai, kurie skirti vyresnio amžiaus žmonėms. Permeatas – žaliava konditerijos produktų, gėrimų ar pašarų gamybai. Jau šiandien beveik 95 proc. naujoje gamykloje pagamintos, lengvai transportuojamos, neturinčios polinkio sugerti vandenį, todėl nelimpančios produkcijos eksportuojama į įvairias pasaulio šalis.
„Kažkada pardavinėjome išrūgų produktus kaip žaliavą, dabar ją perdirbame iki galutinio produkto. Tai suteikia mums papildomą pridėtinę vertę ne tik konkurencingumo rinkoje atžvilgiu, bet ir įgyvendinant tvarios veiklos principus – efektyviai perdirbti ir panaudoti gamyboje susidariusias žaliavas“, – teigia G. Bertašius.
Projektas įgyvendintas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ ir finansuotas ES fondų lėšomis – gauta 4 mln. eurų parama. Projekto tikslas – plėsti įmonių grupės infrastruktūrą, siekiant padidinti gamybinės veiklos konkurencingumą ir, sekant tvaraus verslo principais, perdirbti bei maisto pramonėje panaudoti gamyboje susidariusias antrines žaliavas.